Tuluhan Kaplan

After Effects ile Denemelerim

Adobe ailesinin programlarından ve medya sektörünün de vazgeçilmezi olan After Effects programını uzun zamandır denemek istiyordum. Yaklaşık iki aydır bilgisayarımda olan kurulum dosyasını en sonunda dün çalıştırdım.

 

After Effects programını kullanarak animasyon, film, dizi, klip ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Hatta eğer programı çok ileri düzeyde kullanabilirseniz Marvel’e taş çıkartacak filmler bile kurgulayabilirsiniz. 🙂

 

Burada AE ile hazırlanmış, araba yarışı ile ilgili hazır bir klibin trafik levhası üzerine yazı ekliyorum. Bu klibi aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

AE, az önce de bahsettiğim gibi animasyon yapmanıza da olanak sağlıyor. AE’de kendinizi biraz geliştirdikten sonra sizlerde kendi animasyonlarınızı yapabilirsiniz. Bu da benim hazır taslak kullanarak yaptığım ilk animasyonum.

 

Kendinizi After Effect programında geliştirerek sizler de harika projelere imzanızı atabilirsiniz. Piyasada bir çok animasyon programı bulunuyor bunu hepimiz biliyoruz fakat siz de bir profesyonel gibi işler yapmak istiyorsanız After Effect ile çalışmaya başlayın. Zaten büyüklerimizin de dediği gibi “gerisi çorap söküğü gibi” gelecektir.
Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek hoşça kalın.

 

Üzerlerinde denemeler yaptığım AE dosyalarından kısa bir klibi de sizler için ekliyorum.

 

Görüş, öneri, şikayetleriniz için ya da yardım istekleriniz için aşağıdaki yollarla ulaşabilirsiniz.

 

 

+90(546)853-8814
[email protected]

 

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2023 Tuluhan Kaplan

Theme by Anders Norén