Tuluhan Kaplan

Köyden Kareler

Her yaz olduğu gibi bu yaz da Sakarya’dayım. Ailemle beraber çiftlik evimizde fındık topluyoruz, ağaçların bakımını yapıyoruz. Ara sıra boş vakitlerde de deniz kenarında serinlemeye çalışıyoruz. Ben Yeni Medya ve Gazetecilik okuyunca annem ve babamda da fotoğrafçılık merakı başladı. Hal böyle olunca ara sıra köydeki hayvanları da fotoğraflamaya başladık.

 

Bu yazımda sizlere “Köyden Kareler” fotoğraflarımızdan ve köy yaşamından bahsedeceğim 🙂 Hazırsanız başlayalım…

 

Köy hayatı denince her ne kadar yeşillikler içinde bağ, bahçe, hayvanlar ve tek katlı evler hayal edilse de Sakarya kırsalında, İstanbul yol bağlantısının da bulunmasıyla çok katlı apartmanlar yapılmaya başlandı. Öte yandan hala çok sayıda bahçeli müstakil ev görmek mümkün.

 

İstanbul’un boğucu kargaşasından sonra buranın doğallığı beni cezbediyor. Yan komşumuzun kaz yavruları ve civcivleri hemen her gün bizi ziyarete geliyor. Onlarla yarım saat vakit geçirmek bile terapi gibi.

 

Anne kaz da her zaman yavrularının yanında 🙂 Yavruları otlarken anne kaz hep etraflarında geziyor ve yavrularını kolluyor. Bence, annelik ŞEFKATİ her canlıda görülen yegane duygu <3

 

Tabi ki köy hayatında hayvanlardaki duygular insanlara da yansıyor. Diğer yan komşumuzda mısır ekerken çocuğu ile vakit geçirmeyi de ihmal etmiyor. Baba oğul birlikte hem tarlayı ekiyorlar hem de beraber vakit geçirirken güzel anılar biriktiriyorlar.

 

Öte yandan sıcağa rağmen saatlerce saman balyalarını yükleyen, ailesini geçindirmek için canını dişine takan insanlar da var. Bence herkes çalıştığının karşılığını bir şekilde alacaktır 🙂

 

Her köyde görebileceğiniz bir kare 🙂 Sevimli dostlar, ekinleri ve hayvanları korumamıza yardımcı olmak için her zaman yanımızda.

 

Nedendir bilmem köy hayatı benim için her zaman farklı olmuştur; insanları, hayvanları… Havası, suyu bile farklıdır köylerin, hep ilgimi çekmiştir. Daha uzun bir hayat ve iş yaşamım olsa da şimdiden emeklilikte planladığım köy yaşantısı beni etkiliyor. Tabi zamanın ne göstereceği belli olmaz 🙂

 

Böyle güzel duygularla bir yazımızın daha sonuna geldik. Umarım beğenmişsinizdir. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek hoşçakalın. Sorularınız, görüş, öneri ve yorumlarınız için siz de aşağıdaki yollardan benimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

+90(546)680-6911
[email protected]

 

Next Post

Leave a Reply

© 2023 Tuluhan Kaplan

Theme by Anders Norén